Nav view search

Навигация


Паянні теплообмінники пластинчасті

Пластинчастий теплообмінник. Паяний пластинчастий теплообмінник.

Паяні пластинчасті теплообмінники призначені для високоефективної передачі енергії між рідкими, пароподібними та газоподібними середовищами.
Пластинчастий теплообмінник складається з рифлених пластин (V-подібні гофри) із нержавіючої сталі, спаяних між собою міддю або нікелем у вакуумній печі.
При збиранні пластин у пакет кожна наступна пластина повернена щодо попередньої на 180°. При цьому утворюються проточні канали, що поперемінно заповнюються робочими середовищами, що рухаються в протитоці.

Відсутність ущільнень у
конструкції паяного теплообмінного апарату (теплообмінника) дозволяє йому працювати (залежно від марки припою та конфігурації теплообмінної пластини) при температурах від -195°С до +350°С та тиску до 3,0 МПа. Завдяки цьому паяні пластинчасті теплообмінники знаходять широке застосування як у системах опалення, так і в холодильному обладнанні.

Гофровані поверхні пластин
паяного теплообмінника сприяють значній турбулезації потоків, яка і визначає високу ефективність теплопередачі навіть при низьких швидкостях потоків. Велика турбулентність потоків також є причиною яскраво вираженого ефекту самоочищення поверхонь теплообміну. У процесі теплопередачі бере участь практично вся площа пластин паяних теплообмінників, тому вони є надзвичайно компактними і вигідними за ціною.

Сфери застосування паяних пластинчастих теплообмінників:

  • опалення, гаряче водопостачання, вентиляція, підігрів виробничої води, теплові установки (центральні, сонячні, для систем теплої підлоги, для басейнів);
  • кондиціювання повітря в приміщеннях та будинках;
  • холодильна техніка: конденсація, випаровування;
  • застосування пластинчастих теплообмінників для промислових цілей: машинне охолодження, блокові теплові електростанції, охолодження гідравлічних масел, охолодження приводних масел, отримання зворотного тепла, термічна процесна техніка, підігрів палива, охолодження технологічних рідин;

Крім того, можливе застосування паяних теплообмінників у фармацевтичній, текстильній, металургійній та багатьох інших галузях промисловості.

Використання паяних теплообмінників як:

  • пароохолоджувачів;
  • переохолоджувачів;
  • охолоджувачів олій;
  • конденсаторів;
  • часткових конденсаторів;

Переваги паяних пластинчастих теплообмінників:

  • висока надійність, обумовлена конструктивними особливостями та передовими технологіями виготовлення;
  • висока ефективність пластинчастого теплообмінника;
  • широкий діапазон робочих температур;
  • високий робочий тиск;
  • висока корозійна стійкість;
  • компактність та мала вага пластинчастого теплообмінника;
  • мінімальний внутрішній обсяг;
  • широкий діапазон потужностей та габаритних розмірів;
  • простота монтажу та обслуговування пластинчастого теплообмінника;
  • невисока вартість;

 

 

Паяний пластинчастий теплообмінник складається з тонких гофрованих пластин з нержавіючої сталі, з'єднаних між собою вакуумним паянням з використанням міді або нікелю як припой. Теплообмінники, паяні міддю, найчастіше застосовуються в системах теплопостачання або кондиціонування повітря, тоді як нікелепаяні в основному призначені для харчової промисловості та для роботи з агресивними рідинами.

Робочі середовища, що у процесі теплопередачі, через патрубки вводять у теплообмінник. В апараті робочі середовища розподіляються по каналах, що чергуються. Канали, сформовані між пластинами та кутовими отворами, розташовані таким чином, що два робочі середовища рухаються у протилежних напрямках.

Поверхня теплопередачі паяного пластинчастого теплообмінника складається з пакета тонких гофрованих пластин з нержавіючої сталі, покладених одна на одну та розміщених між двома торцевими пластинами. У єдиний теплообмінний блок пластини з'єднані способом паяння вакуумної печі з використанням мідного припою. Для протидії тиску теплоносія пропаяні також точки дотику пластин. У теплових системах найчастіше використовуються апарати, в яких пластини спаяні за допомогою міді, в той час як апарати з нікелевою пайкою використовуються переважно в харчовій промисловості та теплообмінних процесах з агресивними рідинами.
Основний напрямок потоків у паяних теплообмінниках - паралельне, а масовий розподіл та швидкості середовищ підбираються для досягнення найбільш ефективного процесу теплообміну. В однопрохідних теплообмінниках всі патрубки приєднуються з одного боку, роблячи установку апарату дуже зручною.

Ізолюючий матеріал.
Ізоляція теплообмінника легко встановлюється та знімається. Ізоляція теплообмінника забезпечує мінімальні теплові втрати від апарата в довкілля, а також зберігає комфортні умови у приміщенні, де встановлюється апарат. У більшості моделей як ізоляційний матеріал використаний поліуретан з термічним опором 0,031 Вт/мК. Залежно від температурних вимог, що пред'являються, існують 2 моделі ізоляції: з максимальною температурою 110С і 140С.

Максимальні робочі параметри.
Паяні пластинчасті теплообмінники у зв'язку з відсутністю в них прокладок ущільнювачів і притискних плит здатні витримувати температурний режим в межах від -160 до 175 0С і межа по робочому тиску до 32 атмосфер. Ще одним плюсом є його невелика вага та габаритні характеристики в порівнянні з його розбірним колегою (при однакових режимах роботи).

Стандартні матеріали

Торцеві пластини: Нержавіюча сталь 316
Патрубки: Нержавіюча сталь 316
Пластини: Нержавіюча сталь 316
Матеріал припою: Мідь
Переваги паяних пластинчастих теплообмінників

Паяні пластинчасті теплообмінники знайшли широке застосування в системах опалення, вентиляції та кондиціювання повітря, для випаровування та конденсації фреону в холодильних установках, а також як охолоджувачі олії в гідросистемах.
Висока ефективність теплообміну в паяних пластинчастих теплообмінниках дозволяє створювати їх дуже компактними та легкими в установці у місцях з обмеженим простором.
Оскільки в паяному пластинчастому теплообміннику відсутні прокладки, він може застосовуватися в умовах високих температур та тисків, наприклад, системах центрального опалення.

Дані, необхідні для підбору теплообмінника:
-Витрати робочих середовищ або теплове навантаження,
-температурний режим
-робочий тиск,
-Припустимий перепад тиску,
-фізичні властивості робочих середовищ, якщо це вода