Nav view search

Навигация


ПАРОВИЙ КОТЕЛ Е-0,7-0,9Р ДЛЯ РОБОТИ НА ТВЕРДОМУ ПАЛИВІ

   

На особливу увагу заслуговують котли серії "Е" з виносною топкою, виробництва ТОВ "ТПК "ТЕПЛОТЕРМ", які належать до типу вертикально-водотрубних двобарабанних котлів з природною циркуляцією і призначені для вироблення насиченої пари з абсолютним тиском до 0,9 МПа і паропродуктивністю до 1, 8 тонн пари на годину Для спалювання палива, в цих котлах використовується топка виносного типу "ТВ", яка може встановлюватися як перед так і під котлом, а також пальник для спалювання різного біопалива.


Саме водотрубна конструкція парових котлів Е-0,7-0,9Р робить їхню конструкцію міцнішою в порівнянні з пропонованими аналогами жаротрубних котлів європейських виробників. Водотрубні котли успішно експлуатуються на підприємствах харчової промисловості, на заводах з виробництва пінопласту та ін. роботи даного обладнання.

 

  Види палива з виносною топкою "ТВ" або пелетним пальником
   
         
Пеллета   Лушпиння соняшника   Лушпиння гречки   Тріска деревна
  Дрова

 

 

     

Комплектація парових казанів серії Е-0,7-0,9Р

     

Найменування обладнання

Загальний вигляд
   

Насос живильний Lowara (Італія) та запірно регулювальна арматура Zetkama (Польща) або Ari-Armaturen (Німеччина)

Автоматика безпеки котла на контролерах, що вільно програмуються, реле тиску Kromschroder (Німеччина)
Клапана запобіжні Ari-Armaturen (Німеччина) або вітчизняного типу "УФ", покажчики рівня сталеві арт.16.112 та контрольно-вимірювальні прилади
Тягодуті машини (димососи, вентилятори)

 

 

Технічні характеристики парового казана Е-0,7-0,9Р

найменування показника Е-0,7-0,9Р
Номінальна паропродуктивність, т.п./год. 0,7
Абсолютний тиск пари, МПа, не більше 0,9
Паливо Дрова, паливні брикети, пелети, тріска деревна, лушпиння насіння гречки, лушпиння насіння соняшника
ККД, %

75% - при ручній подачі палива (дрова, брикети);
82% - при автоматичній подачі палива (пелети, лушпиння)

Розрахункова температура поживної води, про З

50

Маса котла, кг, не більше 4300
Габарити казана, мм, Д*Ш*В 4,2 * 2,35 * 2,9

* - для зниження температури димових газів та підвищення ККД на казані додатково може бути встановлений утилізатор димових газів. 

 

Топка виносного типу "ТБ"
 

Топки виносні "ТВ" тепловою потужністю від 500кВт до 5МВт, призначені для роботи на відходах сільськогосподарського виробництва - лушпиння соняшника, гречки та ін., в т.ч. з домішками зерна та бур'янових трав, тріски, тирсі.

 

Враховуючи перелічені особливості палива, спалювання проводиться у три етапи:

 

1. Газифікація і часткове спалювання палива в нижній конусній частині топки при температурах 800 ... 950 ° С в киплячому циркулюючому шарі. При цьому високонапірне первинне повітря утримує паливо у зваженому стані, що дає можливість без спікання та злипання газифікувати олії та смоли, спалити великі частинки та частинки з великою питомою вагою.

 

2. Спалювання залишків вуглецевих частинок і дрібних фракцій палива проводиться в циклонній (середній) частині топки шляхом тангенціального вдування вторинного повітря та додавання рециркуляційних газів, що стабілізує температуру в межах 1050...1150°З виключає плавлення золи.

 

3. Допалювання горючих газів (CO, H2, CH4) і піролізних смол проводиться в камері допалення (топковому просторі котла) з подачею третинного повітря. Крім того, камера допалювання виконує функцію золоуловлювача - при низьких швидкостях димових газів відбувається осадження золи в нижній частині з можливістю періодичного видалення золо без зупинки роботи топки.

 

Ряд оригінальних технічних рішень топки ТБ дозволяє забезпечити високу екологічність спалювання твердого палива з високим ККД. Повна автоматизація процесів подачі та спалювання палива виключає «людський фактор». Застосування цього методу дозволяє досягти більшої ефективності та економічності за рахунок майже 100% згоряння палива при меншому рівні емісії відходів горіння. Рівень викидів окису вуглецю можна порівняти з газовими котлами (150-250мг/м 3 ). Відкладення смол та сажі на поверхнях нагріву та газоходах практично відсутні. Летючі фракції золи легко здуваються з поверхонь нагрівання стисненим повітрям.

Відсутність у високотемпературній пальниковій камері металевих частин, частин, що рухаються, а також можливість автоматичного регулювання температури в топці, забезпечують тривалий міжремонтний період і мінімальні витрати на обслуговування.

 

 
  Фото виносної топки "ТВ" встановленої знизу казана серії "Е"

 

РЕТОРТНИЙ(ПЕЛЛЕТНИЙ) ПАЛЬНИК
 

Пальник ретортного типу встановлюється в твердопаливних парових та водогрійних котлах та призначений для подачі твердого палива: паливні гранули Ø6-8 мм, паливна тріска 30х30х15 мм. Конструкція ретортного пальника складається з наступних основних елементів: корпус з котельні 10 мм, короб для подачі палива, шнек, сполучний патрубок подачі палива, мотор-редуктор.

Шнек розташований у коробі для подачі палива і рухається від мотор-редуктора. Шнек входить у корпус реторти у нижній частині. На коробі для подачі палива розміщено боби і штуцер для підключення системи пожежної безпеки. Також на коробі для подачі палива встановлений з'єднувальний патрубок подачі палива, до якого можна приєднати з прикотловий бункер або перехідний короб від системи подачі палива розміщеної поза котельнею.

Паливо подається шнеком у нижню частину корпусу реторти та під силою тиску нових порцій палива, що піднімається вгору. Горіння палива відбувається у верхній частині реторти та на колосниках, розташованих навколо реторти. Первинне повітря подається під колосники, розташовані навколо реторти. Вторинний повітря подається в топку котла, через спеціальні повітропроводи, встановлені на бічних екранах котла, вище рівня колосників. Повітропроводи вторинного повітря мають сопла з регулюючими засувками, що дає можливість зонального регулювання подачі вторинного повітря для якісного спалювання твердого палива.

Зола прокидається крізь щілини в колосниках і збирається в нижній частині котла, звідки періодично видаляється ручним або автоматичним способом.